Język / Language Polish English Deutsch Ukrainian

zaloguj / zarejestruj

Kliknij aby zalogować sę do systemu
lub zarejestrować jeśli nie masz konta.

Tel Infolinia 814 774 774

Służymy pomocą przez całą dobę

Lubelski Rower Miejski zaczyna pełen sezon

Tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca rusza pełen sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Oferta miejskiej wypożyczalni przynosi nowość – rowery elektryczne.

Statystyki pokazują, że Lubelski Rower Miejski, jako stały element infrastruktury miasta, cieszy się dużą popularnością i stanowi alternatywę dla indywidualnych podróży samochodem. To jedna z ważniejszych form mikromobilności, dlatego z roku na rok ją udoskonalamy i rozwijamy. W tegorocznej odsłonie miejskiej wypożyczalni wprowadzamy do użytkowania pierwszych 10 rowerów elektrycznych oraz rozszerzamy ofertę o możliwość wypożyczenia roweru typu cargo. W ramach pilotażu chcemy sprawdzić, jak te rozwiązania zostaną przyjęte przez mieszkańców i turystów, co pozwoli nam wyznaczyć kierunek działań na kolejny sezon – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Od 21 marca użytkownicy miejskiej wypożyczalni skorzystają z pierwszych 5 rowerów elektrycznych, a w sumie do dyspozycji mieszkanek i mieszkańców będzie 10 takich jednośladów. Pierwsza „piątka” elektryków pojawi się na stacji Plac Litewski/ul. Kapucyńska. Będzie je można wypożyczyć na takiej samej zasadzie jak standardowe jednoślady. Rowery z napędem będą widoczne w aplikacji i oznaczone kolorem granatowym. Zwykłe rowery mają przypisany kolor zielony, a dziecięce różowy. Mieszkanki i mieszkańcy jeszcze w tym sezonie skorzystają też z możliwości wypożyczenia pierwszego roweru transportowego. Od dzisiaj (21 marca) cała flota liczy 625 rowerów, w tym 15 dla dzieci i 5 elektrycznych rozlokowanych na 131 stacjach (46 pasywnych i 85 standardowych). Dwie nowe stacje zlokalizowano bezpośrednio przy nowym Dworcu Lublin oraz przy ul. Grygowej.

Od początku sezonu, czyli 21 marca 2023 r. do teraz liczba użytkowników przekroczyła 21,5 tys. Rowery wypożyczono blisko 155 tys. razy, a liczba pokonanych kilometrów przez jednoślady to ok. 492 tys. km. Od 4 marca br., kiedy dostępna była pierwsza „setka” rowerów, przybyło 118 nowych kont, a liczba wypożyczeń wyniosła 988 razy.

Od marca ubiegłego roku nowym operatorem LRM jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, a system powiązany jest z komunikacją miejską poprzez integrację z Lubelską Kartą Miejską i systemem Lubika. Posiadacze biletu okresowego mają możliwość korzystania z roweru miejskiego nieodpłatnie przez 30 minut dziennie. Taki bonus obowiązuje w każdy dzień ważności biletu okresowego. Z kolei dla osób posiadających identyfikator LKM, obowiązuje specjalny cennik wypożyczeń i abonamentów. 

Fot. Urząd Miasta Lublin

 

Aplikacja mobilna

Apps image Google Play Image App Store Image
Apps image
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

KLAUZULA INFORMACYJNA