Język / Language Polish English Deutsch Ukrainian

zaloguj / zarejestruj

Kliknij aby zalogować sę do systemu
lub zarejestrować jeśli nie masz konta.

Tel Infolinia 814 774 774

Służymy pomocą przez całą dobę

Lubelski Rower Miejski kończy sezon

Tegoroczny sezon miejskiej wypożyczalni rowerów dobiega końca. Od połowy listopada do dyspozycji użytkowników pozostanie 300 jednośladów, a z początkiem grudnia będzie ich 100. Czas funkcjonowania rowerów w okresie zimowym będzie uzależniony od warunków pogodowych oraz zainteresowania. Pełna oferta Lubelskiego Roweru Miejskiego wróci ponownie wiosną.

Funkcjonowanie Lubelskiego Roweru Miejskiego w mijającym sezonie oceniamy bardzo pozytywnie. Odnotowaliśmy duże zainteresowanie mieszkanek i mieszkańców oraz odwiedzających nas gości korzystaniem z tej formy podróży po mieście. Na rosnącą popularność systemu wskazuje też stale zwiększająca się liczba zakładanych kont. Wartością dodaną jest również zintegrowanie oferty z komunikacją miejską, co wyróżnia Lublin spośród polskich miast. Dane za blisko osiem miesięcy pokazują, że Lubelski Rower Miejski jest popularnym środkiem transportu. Dlatego w pilotażowej formie chcemy go również utrzymać w miesiącach zimowych. Pozostawienie określonej liczby rowerów rozlokowanych na 10 najpopularniejszych stacjach pozwoli na zbadanie potencjału prowadzenia wypożyczalni w okresie zimowym i wyznaczy kierunek działań na kolejny sezon – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Do tej pory Lubelski Rower Miejski wypożyczono ponad 152 tys. razy, a liczba jego użytkowników to 21 300 osób W samym okresie wakacyjnym, czyli od 24 czerwca do końca sierpnia liczba wypożyczeń przekroczyła 47,8 tys., a z LRM skorzystało ponad 4,7 tys. nowych użytkowników. Przypominamy, że zgodnie z zapisami umowy sezon podstawowy kończy się 30 listopada i w tym terminie tracą też ważność abonamenty. Prosimy zatem użytkowników o wykorzystanie zgromadzonych w ten sposób środków. Korzystanie z elektronicznej portmonetki nadal będzie możliwe. 

Lubelski Rower Miejski wystartował 21 marca. Przed rozpoczęciem sezonu flota rowerów przeszła gruntowną modernizację i zyskała nową kolorystykę oraz elementy graficzne wybrane w głosowaniu przez mieszkanki i mieszkańców. System, w porównaniu do lat ubiegłych, został również rozbudowany o dodatkowe stacje pasywne. Pojawiły się one na węzłach przesiadkowych oraz zespołach przystanków przesiadkowych przy ulicach: Lipowej, Wróbla, Bohaterów Monte Cassino, Turystycznej, Królowej Bony, Abramowickiej oraz Żeglarskiej. Ponadto zarówno nowe, jak i dotychczasowe stacje pasywne wyposażono w stojaki rowerowe.

W ramach miejskiej wypożyczalni (w pełnym sezonie) użytkownicy mieli do dyspozycji 625 rowerów, w tym 15 dla dzieci, rozlokowanych na 129 stacjach. Od tego sezonu system LRM jest powiązany z komunikacją miejską poprzez integrację z Lubelską Kartą Miejską i systemem Lubika. Posiadacze biletu okresowego mają możliwość korzystania z roweru miejskiego nieodpłatnie przez 30 minut dziennie. Taki bonus obowiązuje w każdy dzień ważności biletu okresowego. Z kolei dla osób posiadających identyfikator LKM obowiązuje specjalny cennik wypożyczeń i abonamentów. Przez pierwsze tygodnie funkcjonowania systemu obowiązywała specjalna promocja. W tym czasie, użytkownicy po wpłaceniu 1 zł opłaty, mieli możliwość bez ograniczeń korzystać z miejskich rowerów. Od 15 maja wprowadzono odpłatność za użytkowanie rowerów miejskich, zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Lubelski Rower Miejski zainaugurowano we wrześniu 2014 roku. Od tego roku system w zakresie zarządzania i obsługi jest całkowicie miejski – operatorem jest MPK Lublin.

Szczegóły dotyczące Lubelskiego Roweru Miejskiego oraz aplikacji dostępne są na dedykowanej stronie: www.lubelskirower.pl

Lubelski Rower Miejski w liczbach (dane za okres od 21 marca do 13 listopada 2023 r.):

  • 21,3 tys. aktywnych kont; ponad 152 tys. wypożyczeń;
  • 1513 wykupionych abonamentów o wartości ok. 23,9 tys. zł;
  • ponad 260 tys. zł wyniosły dochody z systemu LRM za okres od uruchomienia, czyli 21 marca do końca października;
  • ponad 485 tys. km przejechanych przez wszystkich użytkowników; wzrost liczby wypożyczeń: 2021 r. – blisko 76,5 tys., 2022 r. – prawie 120 tys., 2023 r. – ponad 150 tys.;
  • 625 rowerów (w tym 15 rowerów dziecięcych); 129 stacji (w tym 44 stacje pasywne);
  • najpopularniejsze stacje: ul. Piłsudskiego / MPWiK (ilość zwrotów 3058); ul. Osmolicka / Słoneczny Wrotków 2 (ilość zwrotów 3053); ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska (ilość zwrotów 2533); al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy (ilość zwrotów 2348); ul. Nadbystrzycka / ul. Pozytywistów (ilość zwrotów 2205)

 

Aplikacja mobilna

Apps image Google Play Image App Store Image
Apps image
UŻYWAMY PLIKÓW COOKIES,

Aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

KLAUZULA INFORMACYJNA